دات نت نیوک
کمک‌های عمومی

اهدای کمک‌های نقدی به بنیادکودک، یکی از بسترهایی است که اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند ضمن مشارکت در یک فعالیت انسان‌دوستانه، مسئولیت اجتماعی خود را نیز به انجام برسانند.

هموطنان نیکوکار می‌توانند علاوه بر همیاری با «بنیادکودک» در زمینه حمایت از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند، مؤسسه را در تداوم خدمت‌رسانی‌ بهتر و مؤثرتر یاری فرمایند.

لازم به ذکر است بر اساس مصوبه شماره 83360/ت 34086ه مورخه 27/05/1386 هیئت وزیران کلیه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به موسسه خیریه رفاه کودک (بنیادکودک) در زمره هزینه‌های قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود.

بنیادکودک یک مؤسسه غیردولتی، غیرسیاسی و مردم‌نهاد است که به‌صورت کاملاً مستقل اداره شده و هزینه‌های اداری و تشکیلاتی آن نیز از محل کمک‌های مردمی تأمین می‌شود. از این‌‌رو همیاران گرامی می‌توانند در صورت تمایل با پرداخت ده‌ درصد افزون بر مبلغ کمک‌ هزینه ماهانه، مؤسسه را در این زمینه یاری فرمایند.

در حال حاضر، با همین رویکرد بخش قابل‌توجهی از این هزینه‌ها تامین می‌شود. اما با توجه به افزایش بهای خدمات مختلف در جامعه از یک‌سو و رشد فعالیت‌های بنیادکودک از سوی دیگر، موضوع تأمین هزینه‌های مؤسسه همچنان از دغدغه‌های آن به‌ شمار می‌رود.کمک های عمومی