دات نت نیوک
درباره بنیاد کودک

در حال حاضر بیش از 8700 دانش‌آموز، بورسیه بنیادکودک در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند. در طی این سال‌ها بسیاری از آنان نیز از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی کشور، فارغ‌التحصیل شده‌اند. 
 

برای حمایت از یک دانش‌آموز با استعداد نیازمند کافی‌ست پس از تکمیل فرم همیاری از طریق وب‌سایت، به قسمت «جست‌وجوی دانش‌آموز» در صفحه اصلی سایت مراجعه و شرایط موردنظر خود را جست‌وجو کنید. چنانچه در وب‌سایت، دانش‌آموزی با شرایط موردنظر شما نبود، می‌توانید با دفترمرکزی با شماره‌ 42510-021، واحد همیاران تماس بگیرید. همکاران این واحد، توضیحات بیشتری را به شما ارائه خواهند داد.

 

بنیاد کودک چه می کند

پس از تکمیل فرم‌‌همیاری و انتخاب دانش‌آموز با واریز اولین مبلغ پرداختی (که حداقل ماهانه پنجاه هزار تومان است) نام او به عنوان دانش‌آموز مورد حمایت شما در نرم‌افزار بنیادکودک ثبت خواهد شد. در این مرحله شما با مراجعه به صفحه شخصی خود در وب‌سایت می‌توانید به عکس و خلاصه‌ای از وضعیت زندگی او دسترسی داشته باشید. 


لازم به‌ذکر است چنانچه شما تمایل دارید با مبلغ ماهیانه پنجاه هزارتومان در ماه دانش‌آموزی را حمایت کنید، در کنار شما همیاران دیگری نیز آن دانش‌آموز را حمایت خواهند کرد. اما اگر تمایل دارید منحصراً حمایت از یک دانش‌آموز را برعهده بگیرید، لازم است تا نیاز ماهیانه او را به صورت کامل، پرداخت فرمایید. 

به منظور آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی در خصوص پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان و نیز وضعیت عمومی زندگی آنان، سالانه دوبار، گزارشی از وضعیت تحصیلی، نیاز‌ها، شرایط و موقعیت خانواده آنها تهیه و برای همیاران در سراسر جهان ارسال می‌شود. 

به این ترتیب، کسانی که حمایت از دانش‌آموز یا دانش‌آموزانی را پذیرفته باشند، در جریان روندِ تحصیلی و شرایط زندگی دانش‌آموز تحت حمایت خود قرار می‌گیرند. علاوه بر آن، امکان ملاقات و تماس تلفنی همیار با دانش‌آموز در هر زمان، با هماهنگی قبلی و با نظارت بنیادکودک، میسر خواهد بود.