دات نت نیوک
اهداف و دیدگاه‌های بنیادکودک

بنیادکودک، با اهمیت به تحصیل و آموزش، تلاش می‌کند با حفظ کرامت انسانی دانش‌آموزان و پرهیز از «نیازمندپروری»، آن‌ها را در ساختن آینده‌ای با چشم‌اندازهای روشن یاری کند.

 بنیادکودک، یک مؤسسه خیریه مردم‌نهاد، غیردولتی، غیرسیاسی، غیرانتفاعی، فرامذهبی و فرامرزی است که این ویژگی‌ها، بخش جدایی‌ناپذیر خط مشی موسسه خیریه رفاه کودک بوده و خواهد بود و هرگز از اقدامی که با این ویژگی مطابقت نداشته باشد، استقبال نخواهد کرد.

 البته همیاران بنیادکودک، می‌توانند از هر قشر، هر ملیت و با هر مرام سیاسی و مذهبی باشند. اما موسسه هیچ‌گونه اقدام یا جهت‌گیری به نفع یا به ضرر گروه خاصی را نخواهد پذیرفت.

 هرگونه همیاری مادی یا معنوی نیز با احترام به نیّت پسندیده فرد یا سازمان ارائه‌دهنده، اگر با هدفی غیر از کمک به دانش‌آموزان نیازمند باشد، پذیرفته نخواهد شد. چگونگی حمایت از دانش‌آموزان دانش‌آموزان با استعداد نیازمند از طریق سایر سازمان‌های خیریه یا سازمان‌هایی مانند بهزیستی و آموزش‌وپرورش، توسط مددکاران زبده و کارآزموده‌ی بنیادکودک شناسایی می‌شوند.

اهداف و دیدگاه های بنیاد کودک

 هم‌چنین در سال‌های اخیر با توجه به شناخته‌شدن موسسه، بسیاری از دانش‌آموزان به صورت خودمعرف به نمایندگی‌های این موسسه مراجعه می‌کنند. پس از بررسی‌های لازم و در صورتی که دانش‌آموزان، شرایط و استانداردهای موسسه را داشته باشند، به همراه مدارک و مستندات، پرونده‌ای به نام آن‌ها در سیستم بنیادکودک تشکیل و ثبت می‌شود.

 پرونده دانش‌آموزان بر روی وب‌سایت بنیادکودک قرار می‌گیرد یا برای دفا‌تر خارج از کشور بنیادکودک ارسال می‌شود تا به میزان نیازی که مددکار با توجه به شرایط زندگی و مقطع تحصیلی این دانش‌آموزان برآورد کرده است، برایشان همیار جذب شود. سپس، آن دانش‌آموز بورسیه بنیادکودک شده و تا زمانی که به خوبی تحصیل کند از این بورسیه بهره‌مند خواهد بود و کمک هزینه تحصیلی به صورت ماهیانه، به حساب قیم قانونی یا خود دانش‌آموز واریز می‌شود. 

تاکنون، بیش از 12هزار دانش‌آموز تحت حمایت بنیادکودک قرار گرفته‌اند که در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل بوده و بسیاری از آنان نیز از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی کشور فارغ‌التحصیل شده‌اند.